Kursy kompresjoterapii to szkolenie, które umożliwi zaznajomić się jedną z najdawniejszych metod wykorzystywanych do profilaktyki oraz leczenia chorób żył. Polega ona na złożeniu na nogę od strony zewnętrznej mocnego ucisku za pomocą bandaży uciskowych lub określonych opasek. Terapia żylna kurs umożliwi nam zrozumieć jakie materiały uciskowe dobrać do każdego pacjenta. Aby produkty uciskowe spełniały swoją rolę konieczne jest ich właściwe dobranie na podstawie zrobienia pomiarów obwodów oraz długości nóg.
Najbardziej znanymi na rynku materiałami uciskowymi są:

  • skarpety kompresyjne z mikrofibry o lekkim stopniu ucisku. Terapia żylna kurs przedstawi nam używanie tych popularnych materiałów u pań, jakie mają tryb życia siedzących często narzekających na doświadczenie „ciężkich stóp” i na robienie się obrzęków.
  • kompresjoterapia kursy a zastosowanie skarpety podróżnych – są one poświęcone zazwyczaj dla dziewczyn, które długo podróżują autem, czy samolotem. Dalekie podróże mogą prowadzić do wystąpienia zakrzepicy żylnej, więc są one niezbędne dla osób chorujących na schorzenia żylne.
  • rajstopy lub podkolanów dla pań – są one zrobione przez specjalistyczne firmy, które są schludne oraz terapeutyczne.

Pończochy należy zakładać przed wstaniem z łóżka, najpóźniej zaraz po porannej kąpieli. Prościej ubiera się na delikatną skarpetę, którą usuwa się bez kłopotów zaraz po naciągnięciu rajstop, gdyż są one obcięte. Nie należy zdejmować pończoch przed snem w ciągu dnia, i właśnie przed odpoczynkiem nocnym.
Jak działa kompresjoterapia – kursy kompresjoterapii.
Terapii żylna kurs pomoże odkryć ci prawdziwą budowę chorób układu żylnego i limfatycznego w tymże: żylaków, obrzęku limfatycznego, owrzodzeń żylnych, zakrzepicy żył. Kompresjoterapia kurs pomoże ci zrozumieć jak zwiększyć szybkość przepływu krwi żylnej, co utrudnia przekrwienie tkanek oraz normę krwi w naczyniach włosowatych. Dzięki leczeniu uciskiem poprawia czynność pompy mięśniowej także ogranicza się objętość krwi w żyłach kończyn dolnych. Terapia uciskowa zmniejsza dolegliwości połączone z chorobą, hamuje jednocześnie jej rozwój. Jeśli kompresjoterapia została zastosowana we wczesnych stadiach choroby żylnej, jest poprawną metodą terapeutyczną. Kompresjoterapia kursy dedykowany jest dla pielęgniarek, które posiadają już doświadczeniem w pracy. Ze względu na głęboki wybór szkoleń – terapia żylna kurs może zawierać z 2 modułów.

Kursy kompresjoterapii trwa różnie w zależności od miejsca szkoleniowego potrafi być więc 2 dni lub 2 tygodnie. Wszystko uzależnione jest od programu.
Kursy kompresjoterapii poznasz na nim też przeciwwskazania do zabiegu, a przystają do nich: aktywne stany zapalne w obrębie skóry oraz tkanki podskórnej;

  • infekcje skórne;
  • obliteracja arteriopatia obwodowa;
  • stwierdzona nadwrażliwość na skład wyrobów medycznych służących do kompresjoterapii;
  • zaawansowane zaburzenie krążenia tętniczego.
  • w miażdżycy kończyn dolnych z zarastaniem naczyń

Kompresjoterapia kursy da ci szansę rozszerzenia swojej kompetencji oraz pomóc chorym. Po ukończeniu dostaniesz dyplom, który będzie uprawniał cię do dokonania zabiegów.