Kurs kinesiotaping kierowany jest do rehabilitantów i specjalistów i uczniów tych specjalizacji. Dzięki niemu odkryją teoretyczne treści i praktyczną informację na temat techniki, którą jest kurs kinesiology taping https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/taping-medyczny-medical-taping-concept/150. Kurs w kompleksowy sposób mobilizuje do prostego wykorzystania posiadanych umiejętności zawodowych. Kurs kinesiotaping jest więc znacznie znana metoda wykorzystywana przez fizjoterapeutów, która pozwala na zniwelowanie bólu i powrót chorego do pełnej sprawności w każdym wieku. Kurs kinesiology taping polegają na wiedzy oklejania, określonym elastycznym materiałem, dokładnie określonych miejsc na ciele człowieka. Została ona zaprojektowana w Japonii przez Dr Kenzo Kase w latach 70 także od tego okresu zdobyła dużą sławę.
Dla kogo jest poświęcony kinesiotaping kurs?

  • osoby, jakie działają z pacjentami bólowymi
  • pragnące rozszerzać swoje umiejętność w praktyce, oraz nie wyłącznie w teorii
  • działają w branży ortopedii, traumatologii
  • działają z kobietami po usunięciu piersi

Kurs kinesiology taping i jak działa dynamiczne plastrowanie?
Plastry do kinesiotapingu to taśmy nie nawilżone żadnym lekarstwem, posiadaj klej z jednej strony, żeby prawidłowo przylegać do bolącego miejsca. Rehabilitacja rehabilitanta polega na wsparciu bolących miejsc oraz wzmocnienie przepływu limfy. Budowa takiego plastra przypomina pod wieloma względami ludzką skórę. Kinesiology taping kurs ukażepokaże nam jak dobrze przykładać plaster, żeby mógł działać prawidło. Wyniki są praktycznie natychmiastowe. Kinesiotaping kurs doskonale sprawdzi się w kontuzjach u zawodowych sportowców. Ból naciągniętego mięśnia można zniwelować właśnie poprzez przyłożenie takiego plastra, a sportowiec, może kontynuować grę. Dlatego kurs kinesiology taping przyda się na pewno osobą rehabilitującym zawodników. Pozwoli on również na zwiększenie siły fizycznej, dzięki silniejszemu przepływowi krwi. Nie można także w całości zdać się właśnie na tą metodę terapii, gdyż najczęściej kinesiotaping jest techniką dodatkową oraz to właśnie wtedy ma najdoskonalsze efekty.
Kto może przykleić taśmy do kinesiotapingu?
Kurs kinesiology taping nauczy nas dobrego przyklejania taśm do plastrowania. Niektórzy sądzą, że możemy je nałożyć sami w mieszkaniu. Choć często wynik jest minimalny, i chore miejsce staje się tylko mocno zaczerwienione. Kinesiotaping kurs umożliwi nam nauczy się jaką metodę dopasować do leczenia, czy naciągniecie taśmy w tym wypadku będzie świetnym rozwiązaniem, czy raczej jej luźne przyłożenie. Kształt, wielkość i lokalizacja aplikacji również jest zróżnicowana.

Najczęściej uzależniona jest od miejsca, charakteru oraz fazy przebiegu chorób również zastosowanego systemu klejenia. Taśmę można nosić max 7 dni. Po tym okresie klej już nie trzyma się tak świetnie, dlatego plaster winno się zdjąć. Okres między terapiami powinna wynosić min 24h. Przeciwwskazaniami przy kuracji jest taka, że wino i kąpiele słoneczne powinniśmy omijać. Taśmy do kinesiotapingu są odporne na wodę, więc możemy, dzięki nim normalnie żyć.

Projekt oraz założeni kinesiotapingu:

  • przywrócenie prawidłowej pracy mięśni
  • zmniejszenie bólu
  • polepszenie ukrwienia
  • wspieranie procesu leczenia się tkanek

Kurs kinesiology taping – jak się przygotować pacjenta do zabiegu plastrowania?

Kurs kinesiotaping nauczy nam nie tylko metody współpracy, ale także prawidłowe przygotowanie pacjenta, który winien mieć ze sobą zdjęcie na którym jest widoczny kontuzja. Okolice owłosione należy wydepilować przed naklejeniem plastrów od kinesiotapingu, gdyż jego poprawne ułożenie może być po prostu niemożliwe.
Kinesiology taping kurs pomoże uzyskać potrzebną wiedzę w pracy z plastrami, która wbrew pozorom nie jest taka prosta. Funkcjonuj wiele rozmaitych rodzajów oklejania oraz rodzajów nacięć. Dlatego skłaniamy do skorzystania – kinesiotaping kurs, która umożliwi Wam uzyskanie wystarczającej wiedzy. Kinesiology taping kurs więc nie tylko certyfikat, jednak również spora wiedza którą zdobędziecie w trakcie szkolenia. Wartością jest też okres trwania – kurs kinesiotaping to normalnie 2 dni. Grupy są naprawdę niewielkie, dzięki czemu każdy będzie mógł sprawdzić swoich sił.