Drenaż limfatyczny kurs to oddziaływanie na system chłonny własnego układu w taki sposób, by poprawić przepływ limfy i obniżyć obrzęki. Jest toż zabieg, który stanowi uzupełnienie terapii leczniczych związanych z krążeniem, jak także kuracji stosowanych w walce z otyłością lub cellulitem. Terapia limfatyczna kurs została zaczęta przy leczeniu zatok w XX wieku. Kurs drenażu limfatycznego doświadczysz na nim dobrze jak przepływa limfa. Chłonka podobnie jak krew krąży w naszym systemie, wyłapując szkodliwe substancje jak bakterie itp. Doprowadza je do węzłów chłonnych gdzie są one pochłaniane przez białe krwinki. Jest toż nasz system odpornościowy, który działa naprawdę świetnie. Drenaż limfatyczny kurs poznasz na nim jak dobrze działa limfa(chłonka) żeby mógł lepiej użyć masaż u chorego. Terapia limfatyczna kurs ma na celu przywrócenie fizjologicznego drenażu tkankowego oraz realizowanie idealnych warunków do naprawy uszkodzonego układu limfatycznego. Drenaż limfatyczny kurs przygotowanie do zabiegu? Na samym początku powinno się przygotować dobrze skórę pacjenta. Winna być ona sucha i czysta. Pacjent zostaje ułożony w pozycji drenażowej czyli takiej, które rezultaty są znacznie szybsze. Pacjent winien być rozluźniony – ułatwia to w cyrkulacji chłonki. Wykonywane chwyty są wolne i łagodne.

Ruchy w okresie drenażu winnym być powolne i delikatne. Zdecydowanie taki drenaż trwa około 30 minut. Jednak istotna jest tu praca fizjoterapeuty dodatkowo jego doświadczenie. Kurs drenażu limfatycznego pozwoli nam również odkryć niezbędne zabieg i sprzęt do jego zrobienia. Terapia limfatyczna kurs za pomocą endermologii. Jest to wysoce renomowany zabieg z medycyny estetycznej. Używany w tej metodzie sprzęt znakomicie nadaje się do masażu limfatycznego. Doskonale też oddziałuje na sylwetkę – wyszczupla ją i kształtuje. Zabieg endermologii działa tak ja masaż za pomocą specjalisty, ale wyniki są widoczne znacznie szybciej. Do masażu potrzebny jest również specjalny strój, który opinia figurę, dzięki czemu głowica może doskonale masować wybrane partię ciała. Początek terapii limfatycznej winienn służyć przede wszystkim odblokowaniu sporych grup węzłów chłonnych, np. szyjnych czy pachwinowych.
Terapia limfatyczna kurs możemy poznać kilka rodzajów:

  • drenaż limfatyczny kurs nóg – jego kluczowym zadaniem jest zniwelowanie obrzęków łydek
  • drenaż limfatyczny kurs rąk- drenaż ten robiony jest zwłaszcza u kobiet po mastektomii.
  • drenaż limfatyczny kurs twarzy i brzucha – dla osób z otyłością i oczyszczenia z toksyn.

Pozytywne rezultaty kurs drenażu limfatycznego zintegrowanego z odchudzaniem można szczególnie odnotować w obrębie pośladków i ud. Te części ciała o wiele łatwiej wyrzeźbić i wymodelować, gdy usprawnimy obieg krwi| i limfy, tym samym efektywnie pozbywając się produktów przemiany materii. Jeśli chcemy by nasze ciało prezentowało się na zdrowo bez skórki pomarańczowej musimy o nie dbać systematycznie. Najciekawszym lekarstwem będą masaże. Jakie to już powinniśmy dobrać z lekarzem.