Kurs kinesiology tapingu to inaczej kurs plastorwania, który polega na naklejaniu niesamowitej taśmy na bolesne miejsca. Kinesiotaping szkolenie strategia ta została wymyślona w Japonii. Ważna reguła jej działania składa się na kinezjologii, czyli wiedzy skupiającej się ruchami ciała człowieka. Kinesiology taping kurs powszechnie używany jest u piłkarzy. W czasie wielu zawodów czy olimpiad możemy zobaczyć zawodników, którzy występują na murawę z taką właśnie taśmą. Jednak kinesiotaping kurs stosowany także u przeciętnych osób ze zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego. Kurs kinesiology taping na nim zrozumiesz dokładne właściwości plastrów oraz jak je fachowo założyć. Należy pamiętać, że taśma jest niezmiernie rozciągliwy i przypomina naszą skórę. Sensoryczne działanie plastra beż żadnych substancji pomocniczych jak antybiotyki daje niewątpliwie wspaniałe wyniki.

Najczęściej plaster jest naciągana w około 15% i łączona tak, aby drażnić końcówki nerwów. Taśmy są zwykle rozmiarów od 3 do 10 cm. Możemy także skorzystać specjalnie pianki, które wypełnią powstałe zagłębienia. Kurs kinesiotaping Kraków ukaże nam jak plastowanie dynamiczne polepsza ukrwienie własnej skóry, przepływ limfy i stymuluje proces samoleczenia. Technika ta jest jednocześnie przeciwbólowa, działa fantastycznie na receptory będące się w skórze, przez co dyskomfort jest o wiele mniej odczuwalny. Skład takiego plastra to substancja klejąca i naturalna bawełna wyjątkowo doskonałej klasy. Co istotne, plastry rehabilitacyjne nie wywołują negatywnych odczuć skórnych w formie dyskomfortu powiązanego z ich noszeniem. Kinesiotaping kurs jakie są przeciwwskazania dla pacjentów, kiedy nie potrafią oni korzystać plastrów.

  • 1. choroby skóry takie jak łuszczyca i atopowe zapalenie błony
  • 2. alergia na klej
  • 3. otwarte nie zagojone rany. Po nalepieniu taśmy może wdać się choroba. Dlatego pod żadnym pozorem nie trzeba ich używać na otwarte rany.

Kinesiotaping szkolenie jest używane bardzo często u pań które nie tylko są sportowcami, lecz także które posiadają stany:

  • bóle po skręceniach lub złamaniach
  • bóle kręgosłupa
  • rany i krwiaki

Wiele pań napisze co w tym trudnego nakleić plaster na bolesne miejsce, jednak na kurs kinesiology tapingu zapoznasz się jakie techniki wykorzystywać. Nie jest więc wbrew pozom oczywista kwestia oraz nie wszystek potrafi ją zrobić. Przed przylepieniem taśmy fizjoterapeuta powinien przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem zrobić testy przesiewowe. Kurs kinesiology taping posłuży nam też uznać jaki gruby plaster możemy nakleić, jest to wbrew pozorom niezwykle ważna kwestia. Kinesiology taping kurs zapoznasz się w praktyce czy plaster powinien być napięty czy wręcz odwrotnie. Jednakże musisz poznać dokładnie jak on pracuje. Tego możesz nauczy się jedynie na odpowiednim szkoleniu. Kurs kinesiotaping Kraków w tym mieście odbywa się bardzo dużo szkoleń, jednak powinniśmy dobrać takie, które ma ” pozytywne reputacje” i umiemy poznać na nim nie tylko wiedzę, ale i praktykę. Nauczyciel powinien być osobą kompetentna z należytą reputacją. Kurs kinesiology tapingu ta metoda jest bezpieczna oraz daje niezwykle intensywne rezultaty. Jej efektywność stwierdzają także liczne prace naukowe natomiast sami pacjenci.